RadarFooty ÎnapoiContEN

Ligue 1

Franța · 2026-27

Clasament · Sezon regulat 7–8 meciuri pe echipă · 65 jucate în total

Clasamentul din rezultatele oficiale: puncte, meciuri, victorii-egaluri-înfrângeri, goluri. Echipele la egalitate de puncte sunt ordonate după regulile oficiale ale competiției, scrise sub tabel.

#EchipaMVEÎGMGPGol.Pct
1Olympique Lyon7421135+814
2PSG7421149+514
3Lille7421105+514
4Paris FC8422139+414
5Monaco7421106+414
6RC Lens84131612+413
7Stade Rennais74121514+113
8Lorient732276+111
9Nice8323810-211
10Marseille73041410+49
11Brest82331412+29
12Toulouse72321211+19
13Auxerre73041117-69
14Strasbourg72141215-37
15Angers SCO7214915-67
16Le Mans71331015-56
17Troyes7115516-114
18Le Havre7025511-62

Departajare (ordinea oficială): golaveraj, puncte în meciurile directe, golaverajul lor, goluri marcate, victorii, victorii în deplasare, fair-play, tragere la sorți. Sursa: LFP, ligue1.com — „Égalité au classement : modification des critères de départage” (07.08.2025, din sezonul 2025-26) (citit la 2026-09-24). Marcajul = înseamnă că s-au epuizat criteriile calculabile din rezultate (ar decide fair-play-ul, tragerea la sorți sau barajul), iar echipele împart locul.

Rating Elo n = 18

Rating Elo: un număr care crește când echipa obține din meciuri mai mult decât se aștepta și scade când obține mai puțin. O victorie cu un adversar puternic aduce mai mult decât una cu unul slab; o echipă nouă intră cu media ligii.

#EchipaElo
1PSG1719
2Lille1597
3RC Lens1594
4Monaco1590
5Olympique Lyon1587
6Marseille1577
7Stade Rennais1555
8Strasbourg1539
9Paris FC1525
10Toulouse1509
11Nice1497
12Brest1495
13Le Mans1488
14Lorient1484
15Auxerre1473
16Troyes1470
17Angers SCO1430
18Le Havre1413

Rating propriu (H = 50, K = 10): parametri calibrați walk-forward pe 624 de meciuri din Liga 1 (Brier 0,1582 față de baseline 0,1679) și folosiți în toate ligile. Ratingul se schimbă doar cu rezultatele.

Ultimele rezultate n = 10

Ultimele rezultate oficiale din competiție, cele mai recente sus.

24 oct. 2026RC Lens2–1Paris FC
23 oct. 2026Brest1–2Nice
18 oct. 2026Olympique Lyon2–1Nice
18 oct. 2026Lorient1–0Monaco
18 oct. 2026Paris FC4–3Stade Rennais
18 oct. 2026Le Havre1–3Auxerre
18 oct. 2026Angers SCO2–5Marseille
17 oct. 2026Lille1–1Brest
17 oct. 2026Troyes1–3RC Lens
17 oct. 2026Strasbourg1–3PSG

Următoarele meciuri n = 10

Meciurile programate în continuare, cu ora de start. Când modelul are o estimare, procentele 1 / X / 2 sunt șansele estimate pentru victoria gazdelor, egal și victoria oaspeților; ❄ înseamnă că estimarea a fost înghețată înainte de meci și nu se mai schimbă.

1X2
Monaco–Lille40 %≈ 1 din 2,5228 %≈ 1 din 3,5232 %≈ 1 din 3,13
Marseille–Le Havre68 %≈ 1 din 1,4720 %≈ 1 din 5,1313 %≈ 1 din 7,96
Auxerre–Le Mansdate insuficiente: o echipă are sub 8 meciuri
Angers SCO–Lorient25 %≈ 1 din 4,0529 %≈ 1 din 3,4446 %≈ 1 din 2,16
Toulouse–Troyesdate insuficiente: o echipă are sub 8 meciuri
Stade Rennais–Strasbourg48 %≈ 1 din 2,0821 %≈ 1 din 4,7531 %≈ 1 din 3,25
PSG–Olympique Lyon59 %≈ 1 din 1,7123 %≈ 1 din 4,4419 %≈ 1 din 5,29
Le Havre–PSG12 %≈ 1 din 8,6720 %≈ 1 din 4,9568 %≈ 1 din 1,46
Lille–RC Lens41 %≈ 1 din 2,4628 %≈ 1 din 3,5131 %≈ 1 din 3,23
Nice–Stade Rennais33 %≈ 1 din 2,9924 %≈ 1 din 4,1342 %≈ 1 din 2,36

ora de start (UTC). 1 / X / 2 = estimarea modelului (victorie gazde / egal / victorie oaspeți), reîmprospătată orar și înghețată în ultima oră dinaintea fluierului de start (❄). Cât de bun e modelul?.

Explorează Ligue 1

Paginile de analiză ale acestei ligi. Fiecare card arată o cifră reală luată chiar din pagina pe care o deschide; deschide-l ca să vezi de unde vine și ce nu spune.

Puncte așteptate n = 18

Puncte așteptate: pentru fiecare meci jucat, modelul (antrenat doar pe meciurile de dinaintea acelei zile, nu pe rezultat) dă șansele 1 / X / 2; punctele așteptate ale unei echipe sunt 3 × șansa de victorie + șansa de egal, adunate pe meciuri. Diferența = punctele reale minus cele așteptate: plus = a luat mai mult decât indicau șansele, minus = mai puțin. „†” = meciuri cu o echipă fără istoric în model, luată la media ligii (alt sens decât „(s)” din simulator).

#Echipameciuripctașteptatediferența
1RC Lens81313,8-0,8
2PSG71413,6+0,4
3Lille71412,5+1,5
4Olympique Lyon71411,9+2,1
5Paris FC †81410,9+3,1
6Marseille7910,8-1,8
7Stade Rennais71310,0+3,0
8Monaco7149,9+4,1
9Brest †899,7-0,7
10Lorient7119,2+1,8
11Le Mans †769,0-3,0
12Strasbourg778,7-1,7
13Toulouse798,6+0,4
14Auxerre798,5+0,5
15Nice8118,5+2,5
16Troyes †748,1-4,1
17Le Havre727,7-5,7
18Angers SCO777,0+0,0

Rezumatele etapelor n = 8

Câte un rezumat pentru fiecare etapă jucată a sezonului: rezultate, cifre, mișcări în clasament și Elo, serii, ce a spus modelul.

Serii în curs, aproape de record din 2023-24 · n = 8

Serii în curs care se apropie de un record: câte meciuri la rând a ținut echipa o serie (fără înfrângere, cu gol marcat, fără gol primit…), față de recordul ei și de recordul competiției din baza noastră, care începe cu sezonul 2023-24. Apar seriile de cel puțin 3 meciuri aflate la cel mult un meci de un record. O serie descrie trecutul; următorul meci o poate rupe oricând.

EchipaSeriala rândrecord propriurecord ligăurmătorul meci
PSGcu gol marcat27 egalează recordul ligii2727vs Olympique Lyon 26 oct. 2026
Brestcu gol primit17 egalează recordul ligii1717@ Lorient 31 oct. 2026
Strasbourgcu gol primit15 egalează recordul propriu1517@ Stade Rennais 25 oct. 2026
RC Lens3+ goluri5610@ Lille 30 oct. 2026
RC Lensambele marchează5 egalează recordul propriu511@ Lille 30 oct. 2026
Brestambele marchează4511@ Lorient 31 oct. 2026
Auxerreambele marchează3411vs Le Mans 25 oct. 2026
RC Lenscu gol primit8 egalează recordul propriu817@ Lille 30 oct. 2026

Egaluri n = 983

Cât de des s-au terminat la egalitate meciurile din această ligă: în ultimul sezon și în toate sezoanele din baza noastră, apoi împărțit după cât de departe erau ratingurile Elo ale celor două echipe înainte de meci (diferență mică = meci echilibrat). Fiecare rată vine cu numărul de meciuri și un interval de 95 %.

23 % 15/65 · 15 %–35 %sezonul 2026-27
24 % 233/983 · 21 %–26 %toate sezoanele din baza noastră (din 2023-24)
Diferența de Elo înainte de mecimeciuriegalurirata egalurilor
0–5048312827 % 128/483 · 23 %–31 %
50–1002665922 % 59/266 · 18 %–28 %
100–1501352418 % 24/135 · 12 %–25 %
150–250701521 % 15/70 · 13 %–32 %
250+14214 % 2/14 · 4 %–40 %

15 meciuri fără rating Elo pentru ambele echipe (primul meci al unei echipe în baza noastră) nu intră în împărțire.

Cele mai multe egaluri în 2026-27 (cel puțin 5 meciuri)

Echipe n = 18

Toate echipele din sezonul afișat pe pagină. Echipele cu cel puțin 5 meciuri au pagină proprie.

Toate meciurile sezonului n = 306

Toate meciurile sezonului în curs, pe etape: cele jucate cu scorul, cele programate cu data. Apasă pe o etapă ca s-o deschizi și pe un meci ca să vezi pagina lui.

Etapa 1 n = 9
21 aug. 2026Marseille – Strasbourg4–0
22 aug. 2026RC Lens – Auxerre5–2
22 aug. 2026Le Mans – Brest2–2
22 aug. 2026Troyes – Paris FC0–0
22 aug. 2026Nice – Lorient0–0
22 aug. 2026Toulouse – Olympique Lyon0–2
23 aug. 2026Angers SCO – Lille0–2
23 aug. 2026Le Havre – Monaco0–1
23 aug. 2026Stade Rennais – PSG2–2
Etapa 2 n = 9
28 aug. 2026Lille – PSG2–2
29 aug. 2026Strasbourg – RC Lens2–1
29 aug. 2026Lorient – Troyes1–2
29 aug. 2026Olympique Lyon – Le Havre1–1
29 aug. 2026Auxerre – Angers SCO1–3
29 aug. 2026Brest – Toulouse2–2
30 aug. 2026Paris FC – Nice3–0
30 aug. 2026Stade Rennais – Le Mans3–2
30 aug. 2026Monaco – Marseille2–0
Etapa 3 n = 9
3 sept. 2026Toulouse – Lille0–1
4 sept. 2026Olympique Lyon – Auxerre3–1
4 sept. 2026PSG – Monaco1–2
5 sept. 2026RC Lens – Lorient0–1
5 sept. 2026Le Havre – Brest1–2
5 sept. 2026Nice – Le Mans1–1
6 sept. 2026Troyes – Strasbourg2–6
6 sept. 2026Angers SCO – Stade Rennais1–2
6 sept. 2026Marseille – Paris FC2–3
Etapa 4 n = 9
11 sept. 2026Stade Rennais – Marseille1–0
12 sept. 2026Strasbourg – Monaco1–1
12 sept. 2026Lorient – Toulouse2–2
12 sept. 2026Auxerre – Nice1–0
12 sept. 2026Le Havre – Angers SCO0–0
12 sept. 2026Paris FC – Olympique Lyon0–0
13 sept. 2026Lille – Troyes2–0
13 sept. 2026Le Mans – RC Lens2–2
13 sept. 2026Brest – PSG0–1
Etapa 5 n = 9
18 sept. 2026Monaco – RC Lens2–1
19 sept. 2026Paris FC – Strasbourg2–1
19 sept. 2026Le Mans – Lorient2–1
19 sept. 2026Toulouse – Le Havre3–2
19 sept. 2026Angers SCO – Troyes2–0
19 sept. 2026Olympique Lyon – Stade Rennais4–0
20 sept. 2026Auxerre – Brest2–1
20 sept. 2026Nice – Lille2–1
20 sept. 2026Marseille – PSG1–2
Etapa 6 n = 9
9 oct. 2026RC Lens – Olympique Lyon2–1
10 oct. 2026Lille – Le Havre1–0
10 oct. 2026Brest – Angers SCO5–1
10 oct. 2026Lorient – Paris FC1–0
10 oct. 2026PSG – Le Mans3–1
10 oct. 2026Monaco – Toulouse2–2
11 oct. 2026Nice – Strasbourg2–1
11 oct. 2026Stade Rennais – Auxerre4–1
11 oct. 2026Troyes – Marseille0–2
Etapa 7 n = 9
16 oct. 2026Le Mans – Toulouse0–3
17 oct. 2026Strasbourg – PSG1–3
17 oct. 2026Troyes – RC Lens1–3
17 oct. 2026Lille – Brest1–1
18 oct. 2026Angers SCO – Marseille2–5
18 oct. 2026Lorient – Monaco1–0
18 oct. 2026Paris FC – Stade Rennais4–3
18 oct. 2026Le Havre – Auxerre1–3
18 oct. 2026Olympique Lyon – Nice2–1
Etapa 8 n = 9
23 oct. 2026Brest – Nice1–2
24 oct. 2026RC Lens – Paris FC2–1
25 oct. 2026Monaco – Lille–
25 oct. 2026Toulouse – Troyes–
25 oct. 2026Marseille – Le Havre–
25 oct. 2026Stade Rennais – Strasbourg–
25 oct. 2026Angers SCO – Lorient–
25 oct. 2026Auxerre – Le Mans–
26 oct. 2026PSG – Olympique Lyon–
Etapa 9 n = 9
30 oct. 2026Le Havre – PSG–
30 oct. 2026Lille – RC Lens–
31 oct. 2026Nice – Stade Rennais–
31 oct. 2026Olympique Lyon – Angers SCO–
31 oct. 2026Lorient – Brest–
31 oct. 2026Troyes – Le Mans–
1 nov. 2026Strasbourg – Auxerre–
1 nov. 2026Paris FC – Monaco–
1 nov. 2026Marseille – Toulouse–
Etapa 10 n = 9
6 nov. 2026Toulouse – Strasbourg–
7 nov. 2026Auxerre – Paris FC–
7 nov. 2026PSG – Troyes–
8 nov. 2026Stade Rennais – Lille–
8 nov. 2026Le Mans – Monaco–
8 nov. 2026Brest – Olympique Lyon–
8 nov. 2026Le Havre – Lorient–
8 nov. 2026Angers SCO – Nice–
8 nov. 2026RC Lens – Marseille–
Etapa 11 n = 9
20 nov. 2026Troyes – Le Havre–
21 nov. 2026Nice – PSG–
21 nov. 2026Monaco – Auxerre–
21 nov. 2026RC Lens – Toulouse–
21 nov. 2026Lille – Olympique Lyon–
21 nov. 2026Strasbourg – Brest–
22 nov. 2026Paris FC – Angers SCO–
22 nov. 2026Lorient – Stade Rennais–
22 nov. 2026Marseille – Le Mans–
Etapa 12 n = 9
27 nov. 2026Brest – Paris FC–
28 nov. 2026Angers SCO – RC Lens–
28 nov. 2026Le Mans – Lille–
28 nov. 2026Nice – Troyes–
28 nov. 2026Le Havre – Strasbourg–
28 nov. 2026PSG – Lorient–
29 nov. 2026Auxerre – Marseille–
29 nov. 2026Toulouse – Stade Rennais–
29 nov. 2026Olympique Lyon – Monaco–
Etapa 13 n = 9
4 dec. 2026Toulouse – PSG–
5 dec. 2026Lille – Auxerre–
5 dec. 2026Monaco – Angers SCO–
5 dec. 2026RC Lens – Le Havre–
5 dec. 2026Strasbourg – Lorient–
5 dec. 2026Paris FC – Le Mans–
6 dec. 2026Troyes – Olympique Lyon–
6 dec. 2026Stade Rennais – Brest–
6 dec. 2026Marseille – Nice–
Etapa 14 n = 9
11 dec. 2026Auxerre – Toulouse–
12 dec. 2026PSG – Paris FC–
12 dec. 2026Nice – RC Lens–
12 dec. 2026Angers SCO – Strasbourg–
12 dec. 2026Brest – Troyes–
12 dec. 2026Le Havre – Le Mans–
13 dec. 2026Lorient – Lille–
13 dec. 2026Stade Rennais – Monaco–
13 dec. 2026Olympique Lyon – Marseille–
Etapa 15 n = 9
2 ian. 2027Brest – Marseille–
2 ian. 2027Troyes – Stade Rennais–
2 ian. 2027Toulouse – Angers SCO–
2 ian. 2027Monaco – Nice–
2 ian. 2027Paris FC – Le Havre–
2 ian. 2027Lorient – Auxerre–
3 ian. 2027Le Mans – Olympique Lyon–
3 ian. 2027Lille – Strasbourg–
3 ian. 2027RC Lens – PSG–
Etapa 16 n = 9
15 ian. 2027Marseille – Lille–
16 ian. 2027Angers SCO – PSG–
16 ian. 2027Stade Rennais – RC Lens–
16 ian. 2027Nice – Le Havre–
16 ian. 2027Auxerre – Troyes–
16 ian. 2027Strasbourg – Le Mans–
17 ian. 2027Paris FC – Toulouse–
17 ian. 2027Monaco – Brest–
17 ian. 2027Olympique Lyon – Lorient–
Etapa 17 n = 9
22 ian. 2027Troyes – Monaco–
23 ian. 2027Lille – Paris FC–
23 ian. 2027RC Lens – Brest–
23 ian. 2027PSG – Auxerre–
23 ian. 2027Le Mans – Angers SCO–
23 ian. 2027Toulouse – Nice–
24 ian. 2027Le Havre – Stade Rennais–
24 ian. 2027Lorient – Marseille–
24 ian. 2027Strasbourg – Olympique Lyon–
Etapa 18 n = 9
29 ian. 2027Brest – Strasbourg–
30 ian. 2027Monaco – PSG–
30 ian. 2027Paris FC – Auxerre–
30 ian. 2027Le Mans – Nice–
30 ian. 2027Angers SCO – Le Havre–
30 ian. 2027Toulouse – RC Lens–
31 ian. 2027Stade Rennais – Lorient–
31 ian. 2027Marseille – Troyes–
31 ian. 2027Olympique Lyon – Lille–
Etapa 19 n = 9
6 feb. 2027Troyes – Lille–
6 feb. 2027RC Lens – Angers SCO–
6 feb. 2027Le Havre – Toulouse–
6 feb. 2027Lorient – Le Mans–
6 feb. 2027Nice – Brest–
6 feb. 2027Stade Rennais – Olympique Lyon–
6 feb. 2027Strasbourg – Paris FC–
6 feb. 2027Auxerre – Monaco–
7 feb. 2027PSG – Marseille–
Etapa 20 n = 9
13 feb. 2027Brest – Stade Rennais–
13 feb. 2027Paris FC – Troyes–
13 feb. 2027Le Mans – PSG–
13 feb. 2027Lorient – Le Havre–
13 feb. 2027Auxerre – Strasbourg–
13 feb. 2027Toulouse – Monaco–
13 feb. 2027Marseille – Angers SCO–
13 feb. 2027Lille – Nice–
13 feb. 2027Olympique Lyon – RC Lens–
Etapa 21 n = 9
20 feb. 2027Angers SCO – Paris FC–
20 feb. 2027Stade Rennais – Toulouse–
20 feb. 2027PSG – Brest–
20 feb. 2027Strasbourg – Marseille–
20 feb. 2027Nice – Auxerre–
20 feb. 2027Le Havre – Olympique Lyon–
20 feb. 2027Monaco – Le Mans–
20 feb. 2027Lille – Lorient–
20 feb. 2027RC Lens – Troyes–
Etapa 22 n = 9
27 feb. 2027Strasbourg – Le Havre–
27 feb. 2027Auxerre – Lille–
27 feb. 2027Troyes – Nice–
27 feb. 2027Brest – Monaco–
27 feb. 2027Lorient – Angers SCO–
27 feb. 2027Marseille – Stade Rennais–
27 feb. 2027Olympique Lyon – Toulouse–
27 feb. 2027Le Mans – Paris FC–
28 feb. 2027PSG – RC Lens–
Etapa 23 n = 9
6 mar. 2027Le Havre – Nice–
6 mar. 2027PSG – Stade Rennais–
6 mar. 2027RC Lens – Strasbourg–
6 mar. 2027Toulouse – Le Mans–
6 mar. 2027Troyes – Lorient–
6 mar. 2027Angers SCO – Auxerre–
6 mar. 2027Monaco – Olympique Lyon–
6 mar. 2027Paris FC – Brest–
6 mar. 2027Lille – Marseille–
Etapa 24 n = 9
13 mar. 2027Nice – Toulouse–
13 mar. 2027Paris FC – Lorient–
13 mar. 2027Strasbourg – Angers SCO–
13 mar. 2027Le Mans – Stade Rennais–
13 mar. 2027Brest – Lille–
13 mar. 2027Le Havre – RC Lens–
13 mar. 2027Marseille – Monaco–
13 mar. 2027Auxerre – PSG–
13 mar. 2027Olympique Lyon – Troyes–
Etapa 25 n = 9
20 mar. 2027Angers SCO – Le Mans–
20 mar. 2027Toulouse – Brest–
20 mar. 2027Troyes – Auxerre–
20 mar. 2027Stade Rennais – Paris FC–
20 mar. 2027Monaco – Le Havre–
20 mar. 2027PSG – Strasbourg–
20 mar. 2027RC Lens – Lille–
20 mar. 2027Lorient – Nice–
21 mar. 2027Marseille – Olympique Lyon–
Etapa 26 n = 9
3 apr. 2027Le Havre – Troyes–
3 apr. 2027Angers SCO – Monaco–
3 apr. 2027Le Mans – Marseille–
3 apr. 2027Auxerre – RC Lens–
3 apr. 2027Lille – Stade Rennais–
3 apr. 2027Brest – Lorient–
3 apr. 2027Strasbourg – Toulouse–
3 apr. 2027Paris FC – PSG–
3 apr. 2027Nice – Olympique Lyon–
Etapa 27 n = 9
10 apr. 2027Lorient – RC Lens–
10 apr. 2027Marseille – Brest–
10 apr. 2027Monaco – Stade Rennais–
10 apr. 2027Troyes – Angers SCO–
10 apr. 2027PSG – Le Havre–
10 apr. 2027Olympique Lyon – Strasbourg–
10 apr. 2027Le Mans – Auxerre–
10 apr. 2027Lille – Toulouse–
10 apr. 2027Nice – Paris FC–
Etapa 28 n = 9
17 apr. 2027Auxerre – Lorient–
17 apr. 2027Brest – Le Mans–
17 apr. 2027Monaco – Strasbourg–
17 apr. 2027Angers SCO – Olympique Lyon–
17 apr. 2027RC Lens – Nice–
17 apr. 2027Stade Rennais – Troyes–
17 apr. 2027Le Havre – Marseille–
17 apr. 2027PSG – Lille–
17 apr. 2027Toulouse – Paris FC–
Etapa 29 n = 9
24 apr. 2027Paris FC – RC Lens–
24 apr. 2027Marseille – Auxerre–
24 apr. 2027Lille – Monaco–
24 apr. 2027Lorient – PSG–
24 apr. 2027Troyes – Toulouse–
24 apr. 2027Nice – Angers SCO–
24 apr. 2027Olympique Lyon – Brest–
24 apr. 2027Le Mans – Le Havre–
24 apr. 2027Strasbourg – Stade Rennais–
Etapa 30 n = 9
Etapa 31 n = 9
Etapa 32 n = 9
16 mai 2027Monaco – Paris FC–
16 mai 2027Olympique Lyon – Le Mans–
16 mai 2027PSG – Nice–
16 mai 2027Toulouse – Lorient–
16 mai 2027Brest – Le Havre–
16 mai 2027Marseille – RC Lens–
16 mai 2027Lille – Angers SCO–
16 mai 2027Auxerre – Stade Rennais–
16 mai 2027Strasbourg – Troyes–
Etapa 33 n = 9
22 mai 2027Nice – Monaco–
22 mai 2027Angers SCO – Brest–
22 mai 2027Lorient – Olympique Lyon–
22 mai 2027Troyes – PSG–
22 mai 2027Le Mans – Strasbourg–
22 mai 2027Toulouse – Auxerre–
22 mai 2027Le Havre – Lille–
22 mai 2027Paris FC – Marseille–
22 mai 2027RC Lens – Stade Rennais–
Etapa 34 n = 9
29 mai 2027Monaco – Troyes–
29 mai 2027PSG – Toulouse–
29 mai 2027Lille – Le Mans–
29 mai 2027Brest – RC Lens–
29 mai 2027Marseille – Lorient–
29 mai 2027Stade Rennais – Angers SCO–
29 mai 2027Olympique Lyon – Paris FC–
29 mai 2027Auxerre – Le Havre–
29 mai 2027Strasbourg – Nice–

Actualizat 25 oct. 2026