RadarFooty ÎnapoiContEN

Ligue 1 · Tabele

2026-27 · Acasă, în deplasare și forma recentă, plus cum se termină de obicei meciurile fiecărei echipe — fiecare cifră din rezultatele oficiale, cu media ligii alături.

Clasamentul formei: ultimele 6 meciuri n = 18

Clasamentul făcut doar din ultimele 6 meciuri de campionat ale fiecărei echipe (acasă sau în deplasare), cel mai recent în dreapta. Arată cine e în formă ACUM, nu cine a strâns puncte la începutul sezonului.

#EchipaMVEÎGMGPUltimele 6Gol.Pct
1Paris Saint-Germain FC6411127EÎVVVV+513
2Stade Rennais FC 190164021312VVVÎVÎ+112
3Olympique Lyonnais6321115EVEVÎV+611
4AS Monaco FC632196VVEVEÎ+311
5Lille OSC632185EVVÎVE+311
6Racing Club de Lens6312108ÎEÎVVV+210
7Paris FC6312109VEVÎVÎ+110
8OGC Nice631287EÎVVÎV+110
9FC Lorient631276ÎVEÎVV+110
10Toulouse FC6231129EÎEVEV+39
11AJ Auxerre6303912ÎÎVVÎV−39
12Stade Brestois 296213108VÎÎVEÎ+27
13RC Strasbourg Alsace62131211VVEÎÎÎ+17
14Angers SCO6213913VÎEVÎÎ−47
15Olympique de Marseille62041010ÎÎÎÎVV06
16Le Mans FC6123813ÎEEVÎÎ−55
17ES Troyes AC6105516VÎÎÎÎÎ−113
18Le Havre AC6024510EÎEÎÎÎ−52

Ordinea: puncte, golaveraj, goluri marcate — nu departajarea oficială.

Clasament acasă n = 65

Doar meciurile jucate pe teren propriu: aceleași puncte (3 la victorie, 1 la egal), aceeași ordine simplă (puncte, golaveraj, goluri marcate) — nu departajarea oficială.

#EchipaMVEÎGMGPGol.Pct
1Olympique Lyonnais4310103+710
2Stade Rennais FC 19014310105+510
3Paris FC431094+510
4Racing Club de Lens430195+49
5Lille OSC422063+38
6OGC Nice422053+28
7AS Monaco FC321063+37
8FC Lorient421154+17
9AJ Auxerre32014406
10Le Mans FC412168−25
11Stade Brestois 29411286+24
12RC Strasbourg Alsace311145−14
13Olympique de Marseille310275+23
14Paris Saint-Germain FC210143+13
15Toulouse FC310235−23
16Angers SCO410359−43
17Le Havre AC401326−41
18ES Troyes AC4013311−81

Clasament în deplasare n = 65

Doar meciurile jucate în deplasare, cu aceleași reguli ca tabelul de acasă. Diferența dintre cele două arată cât contează terenul pentru fiecare echipă.

#EchipaMVEÎGMGPGol.Pct
1Paris Saint-Germain FC5320106+411
2AS Monaco FC421143+17
3Toulouse FC413096+36
4Olympique de Marseille420275+26
5Lille OSC320142+26
6Stade Brestois 2941216605
7Olympique Lyonnais311132+14
8Racing Club de Lens41127704
9FC Lorient31112204
10Paris FC411245−14
11Angers SCO311146−24
12RC Strasbourg Alsace4103810−23
13ES Troyes AC310225−33
14Stade Rennais FC 1901310259−43
15OGC Nice410337−43
16AJ Auxerre4103713−63
17Le Havre AC301235−21
18Le Mans FC301247−31

Goluri pe echipe n = 65

Pentru fiecare echipă, în meciurile ei din acest sezon: de câte ori au marcat ambele echipe, de câte ori s-au dat 3 sau mai multe goluri (2-1 da, 1-1 nu), de câte ori n-a primit gol și de câte ori n-a marcat. Rândul ligii, sus, e reperul pe aceleași meciuri; atinge un procent ca să vezi intervalul de 95 %.

Echipameciurimarcate / meciprimite / meciambele marchează3+ golurifără gol primitfără gol marcat
Liga651,521,5265 %42 din 6565 %42 din 6521 %27 din 13021 %27 din 130
Olympique Lyonnais71,860,7157 %4 din 757 %4 din 743 %3 din 714 %1 din 7
Paris Saint-Germain FC72,001,2986 %6 din 786 %6 din 714 %1 din 70 %0 din 7
Lille OSC71,430,7143 %3 din 729 %2 din 757 %4 din 70 %0 din 7
Paris FC81,621,1250 %4 din 862 %5 din 838 %3 din 838 %3 din 8
AS Monaco FC71,430,8657 %4 din 743 %3 din 729 %2 din 714 %1 din 7
Racing Club de Lens82,001,5088 %7 din 888 %7 din 80 %0 din 812 %1 din 8
Stade Rennais FC 190172,142,0071 %5 din 786 %6 din 714 %1 din 714 %1 din 7
FC Lorient71,000,8643 %3 din 743 %3 din 757 %4 din 714 %1 din 7
OGC Nice81,001,2562 %5 din 862 %5 din 812 %1 din 838 %3 din 8
Olympique de Marseille72,001,4343 %3 din 757 %4 din 729 %2 din 729 %2 din 7
Stade Brestois 2981,751,5088 %7 din 875 %6 din 80 %0 din 812 %1 din 8
Toulouse FC71,711,5757 %4 din 771 %5 din 714 %1 din 729 %2 din 7
AJ Auxerre71,572,4386 %6 din 786 %6 din 714 %1 din 70 %0 din 7
RC Strasbourg Alsace71,712,1486 %6 din 786 %6 din 70 %0 din 714 %1 din 7
Angers SCO71,292,1457 %4 din 757 %4 din 729 %2 din 729 %2 din 7
Le Mans FC71,432,1486 %6 din 786 %6 din 70 %0 din 714 %1 din 7
ES Troyes AC70,712,2943 %3 din 743 %3 din 714 %1 din 757 %4 din 7
Le Havre AC70,711,5757 %4 din 743 %3 din 714 %1 din 743 %3 din 7
Doar meciurile de acasă
Echipameciurimarcate / meciprimite / meciambele marchează3+ golurifără gol primitfără gol marcat
Liga651,631,4265 %42 din 6565 %42 din 6523 %15 din 6518 %12 din 65
Olympique Lyonnais42,500,7575 %3 din 475 %3 din 425 %1 din 40 %0 din 4
Paris Saint-Germain FC22,001,50100 %2 din 2100 %2 din 20 %0 din 20 %0 din 2
Lille OSC41,500,7550 %2 din 425 %1 din 450 %2 din 40 %0 din 4
Paris FC42,251,0050 %2 din 475 %3 din 450 %2 din 425 %1 din 4
AS Monaco FC32,001,0067 %2 din 367 %2 din 333 %1 din 30 %0 din 3
Racing Club de Lens42,251,2575 %3 din 475 %3 din 40 %0 din 425 %1 din 4
Stade Rennais FC 190142,501,2575 %3 din 475 %3 din 425 %1 din 40 %0 din 4
FC Lorient41,251,0050 %2 din 450 %2 din 450 %2 din 40 %0 din 4
OGC Nice41,250,7575 %3 din 450 %2 din 425 %1 din 425 %1 din 4
Olympique de Marseille32,331,6767 %2 din 3100 %3 din 333 %1 din 30 %0 din 3
Stade Brestois 2942,001,5075 %3 din 475 %3 din 40 %0 din 425 %1 din 4
Toulouse FC31,001,6733 %1 din 333 %1 din 30 %0 din 367 %2 din 3
AJ Auxerre31,331,3367 %2 din 367 %2 din 333 %1 din 30 %0 din 3
RC Strasbourg Alsace31,331,67100 %3 din 367 %2 din 30 %0 din 30 %0 din 3
Angers SCO41,252,2550 %2 din 450 %2 din 425 %1 din 425 %1 din 4
Le Mans FC41,502,0075 %3 din 4100 %4 din 40 %0 din 425 %1 din 4
ES Troyes AC40,752,7550 %2 din 450 %2 din 425 %1 din 450 %2 din 4
Le Havre AC40,501,5050 %2 din 450 %2 din 425 %1 din 450 %2 din 4
Doar meciurile din deplasare
Echipameciurimarcate / meciprimite / meciambele marchează3+ golurifără gol primitfără gol marcat
Liga651,421,6365 %42 din 6565 %42 din 6518 %12 din 6523 %15 din 65
Olympique Lyonnais31,000,6733 %1 din 333 %1 din 367 %2 din 333 %1 din 3
Paris Saint-Germain FC52,001,2080 %4 din 580 %4 din 520 %1 din 50 %0 din 5
Lille OSC31,330,6733 %1 din 333 %1 din 367 %2 din 30 %0 din 3
Paris FC41,001,2550 %2 din 450 %2 din 425 %1 din 450 %2 din 4
AS Monaco FC41,000,7550 %2 din 425 %1 din 425 %1 din 425 %1 din 4
Racing Club de Lens41,751,75100 %4 din 4100 %4 din 40 %0 din 40 %0 din 4
Stade Rennais FC 190131,673,0067 %2 din 3100 %3 din 30 %0 din 333 %1 din 3
FC Lorient30,670,6733 %1 din 333 %1 din 367 %2 din 333 %1 din 3
OGC Nice40,751,7550 %2 din 475 %3 din 40 %0 din 450 %2 din 4
Olympique de Marseille41,751,2525 %1 din 425 %1 din 425 %1 din 450 %2 din 4
Stade Brestois 2941,501,50100 %4 din 475 %3 din 40 %0 din 40 %0 din 4
Toulouse FC42,251,5075 %3 din 4100 %4 din 425 %1 din 40 %0 din 4
AJ Auxerre41,753,25100 %4 din 4100 %4 din 40 %0 din 40 %0 din 4
RC Strasbourg Alsace42,002,5075 %3 din 4100 %4 din 40 %0 din 425 %1 din 4
Angers SCO31,332,0067 %2 din 367 %2 din 333 %1 din 333 %1 din 3
Le Mans FC31,332,33100 %3 din 367 %2 din 30 %0 din 30 %0 din 3
ES Troyes AC30,671,6733 %1 din 333 %1 din 30 %0 din 367 %2 din 3
Le Havre AC31,001,6767 %2 din 333 %1 din 30 %0 din 333 %1 din 3

← Ligue 1: clasament, rezultate

Actualizat 25 oct. 2026