RadarFooty ÎnapoiContEN

Ligue 1 · Golgheteri

Golurile marcate în campionat, după sursa oficială de date. Arată ce s-a întâmplat, nu ce se va întâmpla. Toți golgheterii →

Marcatorii sezonului 2026-27 n = 116

Toți jucătorii care au marcat în campionat în acest sezon, după numărul de goluri. La egalitate, locul e împărțit (de exemplu doi jucători pe locul 2, apoi locul 4). „Goluri pe meci” apare de la 5 meciuri jucate.

#JucătorEchipagolurimeciurigoluri/mecipenaltypase decisive
1Esteban LepaulStade RennaisStade Rennais771,004—
2Lassine SinayokoParis FCParis FC670,8633
3Casper TengstedtToulouseToulouse551,0021
3Amine GouiriMarseilleMarseille570,7111
5Cameron ArcherAuxerreAuxerre450,80——
5Paris BrunnerMonacoMonaco450,80——
5Ferrán TorresPSGPSG470,57—1
5Louis MafoutaLe MansLe Mans470,571—
5Kamory DoumbiaBrestBrest480,5011
10Adil BourabaaLe MansLe Mans350,60—2
10MarquinhosPSGPSG360,50——
10Daniel NamasoAuxerreAuxerre370,4312
10Ernest NuamahOlympique LyonOlympique Lyon370,43—1
10Florian ThauvinRC LensRC Lens370,4337
10Sepe Elye WahiNiceNice370,43—1
10Ludovic AjorqueBrestBrest380,38—1
17Ayase UedaLilleLille24———
17Boulaye DiaStade RennaisStade Rennais250,40——
17Dilane BakwaLilleLille260,33—1
17Matthieu UdolRC LensRC Lens260,33——
17Tiago SantosLilleLille260,33——
17Adrien ThomassonStade RennaisStade Rennais270,29—2
17Amine El OuazzaniAngers SCOAngers SCO270,2911
17Amine HaritMarseilleMarseille270,29—1
17Franjo IvanovicRC LensRC Lens270,29——
17Gessime YassineStrasbourgStrasbourg270,29—2
17Gio ReynaStrasbourgStrasbourg270,29——
17Himad AbdelliMarseilleMarseille270,291—
17Jacen Russell-RoweToulouseToulouse270,29——
17Mama BaldéBrestBrest270,29—1
17Maxime LópezParis FCParis FC270,29—1
17Mbwana SamattaLe HavreLe Havre270,29——
17Olivier GiroudLilleLille270,2912
17Prosper PeterAngers SCOAngers SCO270,29——
17Rayan FofanaLe HavreLe Havre270,291—
17Samuel Amo-AmeyawStrasbourgStrasbourg270,29——
17Thomas JørgensenToulouseToulouse270,29—1
17Zachary AthekameOlympique LyonOlympique Lyon270,29—3
17Pathé MboupBrestBrest280,25—1
40Malick FofanaOlympique LyonOlympique Lyon12———
40Romain Del CastilloBrestBrest12———
40Saud AbdulhamidRC LensRC Lens13———
40Aron DönnumToulouseToulouse14——1
40Edan DiopMonacoMonaco14——1
40Noah MbambaLorientLorient14———
40Nouhoum KamissokoMarseilleMarseille14———
40Abdallah SimaRC LensRC Lens150,20—1
40Conrad HarderStrasbourgStrasbourg150,20—1
40Dario EssugoStrasbourgStrasbourg150,20—1
40Habib DialloLe MansLe Mans150,20——
Restul listei (66 de jucători)
#JucătorEchipagolurimeciurigoluri/mecipenaltypase decisive
40Ibrahima BaldéLorientLorient150,20——
40Isak JensenLorientLorient150,20——
40Jérémy Le DouaronTroyesTroyes150,20——
40Ousmane DembéléPSGPSG150,20—2
40Pierre Emile HøjbjergMarseilleMarseille150,20——
40Pierre GaniouRC LensRC Lens150,20——
40Rémy Labeau LascaryAuxerreAuxerre150,20——
40Stanis Idumbo-MuzamboMonacoMonaco150,20——
40Timothée NkadaTroyesTroyes150,20——
40Vincent MarchettiParis FCParis FC150,20——
40Eric DierMonacoMonaco160,17—1
40Ethan MbappéLilleLille160,17——
40Illia ZabarnyiPSGPSG160,17——
40Khalis MerahOlympique LyonOlympique Lyon160,17——
40Lilian Rao-LisoaAngers SCOAngers SCO160,17——
40Loïs OpendaOlympique LyonOlympique Lyon160,17—1
40Matthis AblineMonacoMonaco160,17—1
40Mohammed AmouraNiceNice160,17—1
40Odsonne EdouardRC LensRC Lens160,17——
40Ruben AguilarRC LensRC Lens160,17—1
40Samir CherguiParis FCParis FC160,17——
40Sion OppongToulouseToulouse160,17——
40Amine SbaïAngers SCOAngers SCO170,14—1
40Angel GomesMarseilleMarseille170,14—1
40Antoine MilleTroyesTroyes170,14—1
40Branco van den BoomenAngers SCOAngers SCO170,14—1
40Carlens ArcusAngers SCOAngers SCO170,14——
40Christ TapéToulouseToulouse170,14——
40Corentin TolissoOlympique LyonOlympique Lyon170,14—2
40Dame GuèyeLe MansLe Mans170,14——
40Desire DouePSGPSG170,14—1
40Diogo LobãoStrasbourgStrasbourg170,14—1
40Felix BacherOlympique LyonOlympique Lyon170,14——
40Florian SotocaRC LensRC Lens170,14——
40Flávio NazinhoMonacoMonaco170,14—1
40Gabin BernardeauLorientLorient170,14——
40Harouna DjibirinAngers SCOAngers SCO170,14——
40Hákon HaraldssonLilleLille170,14——
40Igor PaixãoMarseilleMarseille170,14——
40Ilan KebbalParis FCParis FC170,14—1
40Jacobo OrtegaStrasbourgStrasbourg170,14—1
40Jean-Victor MakengoLorientLorient170,14—1
40Josh MajaLe HavreLe Havre170,14——
40Keyliane AbdallahMarseilleMarseille170,14——
40Khvicha KvaratskheliaPSGPSG170,14—1
40Lamine SyAuxerreAuxerre170,14——
40Lucas BeraldoPSGPSG170,141—
40Lucas CalodatLe MansLe Mans170,14—2
40Lucas MaronnierTroyesTroyes170,14——
40Maghnes AkliouchePSGPSG170,14——
40Mamadou KonéLorientLorient170,14——
40Noah CadiouLorientLorient170,141—
40Noah NarteyOlympique LyonOlympique Lyon170,14——
40Pablo PagisParis FCParis FC170,14—1
40Pavel ŠulcOlympique LyonOlympique Lyon170,14—3
40Przemysław FrankowskiStade RennaisStade Rennais170,14—1
40Renaud RipartTroyesTroyes170,141—
40Romain FaivreAuxerreAuxerre170,14—2
40Sebastian SzymańskiStade RennaisStade Rennais170,14—1
40Tanner TessmannOlympique LyonOlympique Lyon170,14——
40Valentin RongierStade RennaisStade Rennais170,14——
40VitinhaPSGPSG170,14—1
40Jonathan ClaussNiceNice180,12—1
40Kenny LalaBrestBrest180,121—
40Lucas TousartBrestBrest180,12——
40Sofiane DiopNiceNice180,12—2

Toți marcatorii din listă au împreună 187 de goluri; în meciurile ligii s-au dat 198. Diferența de 11 nu e trecută la niciun jucător în sursă (de regulă, autogoluri).

Sezonul trecut · 2025-26 n = 266

Clasamentul final al marcatorilor din sezonul trecut, în același campionat.

#JucătorEchipagolurimeciurigoluri/mecipenaltypase decisive
1Esteban LepaulStade RennaisStade Rennais21340,6235
2Joaquín PanichelliStrasbourgStrasbourg16270,5951
2Mason GreenwoodMarseilleMarseille16330,4868
4Folarin BalogunMonacoMonaco13310,4233
4Lassine SinayokoAuxerreAuxerre13320,4134
6Odsonne EdouardRC LensRC Lens12290,4113
6Wesley SaïdRC LensRC Lens12300,4012
8Ansu FatiMonacoMonaco11260,423—
8Corentin TolissoOlympique LyonOlympique Lyon11300,3724
8Bradley BarcolaPSGPSG11310,35—1
8Florian ThauvinRC LensRC Lens11330,3326
12Ousmane DembéléPSGPSG10240,4227
12Ahmadou Bamba DiengLorientLorient10270,3712
12Pavel ŠulcOlympique LyonOlympique Lyon10280,36—3
12Martial GodoStrasbourgStrasbourg10290,34—1
12Pablo PagisLorientLorient10290,3425
12Pierre-Emerick AubameyangMarseilleMarseille10330,30—5
18Ilan KebbalParis FCParis FC9300,3034
18Breel EmboloStade RennaisStade Rennais9310,29—3
18Romain Del CastilloBrestBrest9310,2963
21Amine GouiriMarseilleMarseille8230,35—3
21Gauthier HeinFC MetzFC Metz8290,2857
21Khvicha KvaratskheliaPSGPSG8310,2612
21Ludovic AjorqueBrestBrest8310,26—9
21Matias Fernandez-PardoLilleLille8310,2625
21Hákon HaraldssonLilleLille8320,25—1
21Yann GbohoToulouseToulouse8320,25—3
21Sofiane DiopNiceNice8330,2422
21Issa SoumaréLe HavreLe Havre8340,2415
30Desire DouePSGPSG7250,28—4
Restul listei (236 de jucători)
#JucătorEchipagolurimeciurigoluri/mecipenaltypase decisive
30Sebastian NanasiStrasbourgStrasbourg7270,26—2
30Olivier GiroudLilleLille7310,2331
33EmersonnToulouseToulouse6280,21—2
33Igor PaixãoMarseilleMarseille6300,20—5
33Maghnes AklioucheMonacoMonaco6320,19—6
33Gonçalo RamosPSGPSG6330,1811
33Matthis AblineNantesNantes6330,18—3
33Musa Al TaamariStade RennaisStade Rennais6330,18—6
39Hamza IgamaneLilleLille5130,38—1
39Sepe Elye WahiNiceNice5140,3611
39EndrickOlympique LyonOlympique Lyon5160,3117
39Frank MagriToulouseToulouse5170,29—1
39Joao NevesPSGPSG5230,22—1
39Kamory DoumbiaBrestBrest5230,22—4
39Rémy Labeau LascaryBrestBrest5260,19—1
39Aleksandr GolovinMonacoMonaco5270,19—5
39Alimami GoryParis FCParis FC5270,19—1
39Dina EbimbeBrestBrest5280,18——
39Aiyegun TosinLorientLorient5300,17——
39Prosper PeterAngers SCOAngers SCO5300,17——
39Willem GeubbelsParis FCParis FC5300,171—
39Ludovic BlasStade RennaisStade Rennais5330,1524
39Rayan FofanaRC LensRC Lens5330,15——
54Emanuel EmeghaStrasbourgStrasbourg4100,40—2
54Roman YaremchukOlympique LyonOlympique Lyon4120,33—1
54Robinio VazMarseilleMarseille4160,25—2
54Marshall MunetsiParis FCParis FC4170,24—1
54Sidiki CherifAngers SCOAngers SCO4190,21——
54Mohamed ChoNiceNice4240,17—3
54Nuno MendesPSGPSG4240,1715
54Diego MoreiraStrasbourgStrasbourg4260,15—7
54Habib DialloFC MetzFC Metz4260,15—1
54Senny MayuluPSGPSG4260,15—4
54Aron DönnumToulouseToulouse4280,1433
54Afonso MoreiraOlympique LyonOlympique Lyon4290,14—7
54Mostafa MohamedNantesNantes4320,12——
54Pierre Emile HøjbjergMarseilleMarseille4320,12—5
54Rassoul N'DiayeLe HavreLe Havre4330,12—4
54Sambou SoumanoLorientLorient4330,12—1
54Félix CorreiaLilleLille4340,12—5
54Jean-Victor MakengoLorientLorient4340,12—1
72Allan Saint-MaximinRC LensRC Lens3100,30—3
72Bryan OkohAuxerreAuxerre3140,21——
72Simon AdingraMonacoMonaco3140,21—2
72Ignatius GanagoNantesNantes3150,2011
72Takumi MinaminoMonacoMonaco3160,19—2
72Angel GomesMarseilleMarseille3170,18——
72Fabien CentonzeNantesNantes3170,18——
72Luca KoleoshoParis FCParis FC3170,18—1
72Ethan MbappéLilleLille3180,17—1
72Mohamed MeïtéStade RennaisStade Rennais3190,16—1
72Ali El AbdiNiceNice3240,12——
72Lamine CamaraMonacoMonaco3240,12—4
72Jonathan IkonéParis FCParis FC3250,12—1
72Amine SbaïAngers SCOAngers SCO3260,12—1
72Julio EncisoStrasbourgStrasbourg3270,1116
72Abner ViniciusOlympique LyonOlympique Lyon3280,11—2
72Charlie CresswellToulouseToulouse3290,10—1
72Kang-in LeePSGPSG3290,10—4
72Mamadou CoulibalyMonacoMonaco3290,10—3
72Mamadou SangareRC LensRC Lens3290,10—4
72Daniel NamasoAuxerreAuxerre3300,10—3
72Ibrahim M'BayePSGPSG3300,10—2
72Fodé DoucouréLe HavreLe Havre3310,10—1
72Moses SimonParis FCParis FC3310,10—3
72Pierre GaniouRC LensRC Lens3310,10——
72Sekou MaraAuxerreAuxerre3310,10—2
72Tom LouchetNiceNice3310,10—2
72Adrien ThomassonRC LensRC Lens3320,09—10
72Mahdi CamaraStade RennaisStade Rennais3320,09—1
72Noah CadiouLorientLorient3320,09—1
72Romain PerraudLilleLille3320,09—4
72Warren Zaïre-EmeryPSGPSG3320,09—4
72Georgiy TsitaishviliFC MetzFC Metz3330,09—2
72Santiago HidalgoToulouseToulouse3330,09—7
72Djibril SidibéToulouseToulouse3340,0914
72Kevin DanoisAuxerreAuxerre3340,09—1
72Youssef El-ArabiNantesNantes3340,09——
109Terem MoffiNiceNice2100,20——
109Abdoulaye TouréLe HavreLe Havre2110,18——
109Ciro ImmobileParis FCParis FC2120,17—2
109Giorgi KvilitaiaFC MetzFC Metz2130,15——
109Malick FofanaOlympique LyonOlympique Lyon2130,15—1
109Goduine KoyalipouAngers SCOAngers SCO2140,141—
109Jérémie BogaNiceNice2140,14—2
109Martin SatrianoOlympique LyonOlympique Lyon2140,14—1
109Nathan MbalaFC MetzFC Metz2140,14—2
109Noah NarteyOlympique LyonOlympique Lyon2150,13——
109Ethan NwaneriMarseilleMarseille2160,12—1
109Rémy CabellaNantesNantes2160,121—
109Hamed TraoréMarseilleMarseille2170,12—1
109Mama BaldéBrestBrest2170,12—2
109Nayef AguerdMarseilleMarseille2170,12——
109Harouna DjibirinAngers SCOAngers SCO2180,11—1
109Michael MurilloMarseilleMarseille2180,11—1
109Achraf HakimiPSGPSG2190,11—2
109George IlenikhenaMonacoMonaco2190,11——
109Guela DouéStrasbourgStrasbourg2230,09—6
109Himad AbdelliAngers SCOAngers SCO2230,092—
109Denis ZakariaMonacoMonaco2240,08—1
109Samson BaidooRC LensRC Lens2240,08—1
109Abdelhamid Ait BoudlalStade RennaisStade Rennais2250,08—1
109Jean-Philippe KrassoParis FCParis FC2250,0812
109Sinaly DiomandéAuxerreAuxerre2250,08—2
109Thomas MeunierLilleLille2250,08—2
109Vincent MarchettiParis FCParis FC2250,08—1
109Valentin BarcoStrasbourgStrasbourg2260,08—4
109Abdoul OuattaraStrasbourgStrasbourg2270,07——
109Benjamin AndréLilleLille2270,07—1
109Mbwana SamattaLe HavreLe Havre2270,07—1
109Nabil BentalebLilleLille2270,0712
109Ruben AguilarRC LensRC Lens2270,07—2
109Sadibou SanéFC MetzFC Metz2270,07—1
109Yassin BelkhdimAngers SCOAngers SCO2270,07—2
109Dayann MethalieToulouseToulouse2280,07—1
109Herba GuirassyNantesNantes2280,07—1
109Melvin BardNiceNice2290,07—1
109Samuel Amo-AmeyawStrasbourgStrasbourg2290,07—2
109Theo Le BrisLorientLorient2290,07—3
109Tyler MortonOlympique LyonOlympique Lyon2290,07—2
109Rudy MatondoParis FCParis FC2300,07——
109Tim WeahMarseilleMarseille2300,07—2
109Abdallah SimaRC LensRC Lens2310,06—2
109Cristian Cásseres Jr.ToulouseToulouse2310,06—3
109Jessy DeminguetFC MetzFC Metz2310,06——
109Kan Guy Arsène KouassiLorientLorient2310,06—6
109Saud AbdulhamidRC LensRC Lens2310,06—4
109Arthur Avon EbongLorientLorient2320,06—1
109Giorgi AbuashviliFC MetzFC Metz2320,06——
109Joris ChotardBrestBrest2320,06—1
109Koffi Franck KouaoFC MetzFC Metz2320,06—1
109Lilian Rao-LisoaAngers SCOAngers SCO2320,06—4
109Louis MoutonAngers SCOAngers SCO2320,06—1
109Valentin RongierStade RennaisStade Rennais2320,06—5
109Lucas BeraldoPSGPSG2330,06—1
109Yassine KechtaLe HavreLe Havre2330,06—1
109Julián VignoloToulouseToulouse2340,06——
109Mika BierethMonacoMonaco2340,06—2
169Georges MikautadzeOlympique LyonOlympique Lyon12———
169Dilane BakwaStrasbourgStrasbourg13——2
169Mezian SoaresRC LensRC Lens13———
169Jahyann PandoreFC MetzFC Metz150,20——
169Jim AllevinahAngers SCOAngers SCO170,14——
169Mayckel LahdoNantesNantes180,12—1
169Rémi HimbertOlympique LyonOlympique Lyon180,12——
169Lohann DoucetParis FCParis FC190,11——
169Arnaud NordinStade RennaisStade Rennais1100,10—3
169Kenny QuetantLe HavreLe Havre1110,09——
169Maximillian OyedeleStrasbourgStrasbourg1110,09——
169Oussama El AzzouziAuxerreAuxerre1110,09——
169Quentin NdjantouPSGPSG1110,09—1
169Gaëtan PerrinLilleLille1120,08——
169Noam ObougouLe HavreLe Havre1120,08——
169Seko FofanaStade RennaisStade Rennais1130,08——
169Amadou HaïdaraRC LensRC Lens1140,07—1
169Jacen Russell-RoweToulouseToulouse1140,07——
169Kaïl BoudacheNiceNice1150,07——
169Mohammed SalisuMonacoMonaco1150,07——
169Nouha DickoParis FCParis FC1150,07—1
169Pedro FernándezPSGPSG1150,07——
169Morgan GuilavoguiRC LensRC Lens1160,06——
169Panos KatserisLorientLorient1160,06—2
169Pape DiopToulouseToulouse1160,06—2
169Stephan ZagadouLe HavreLe Havre1160,06——
169Marius BroholmLilleLille1170,0611
169Matt O'RileyMarseilleMarseille1170,06—2
169Sebastian SzymańskiStade RennaisStade Rennais1170,06—3
169Sofiane BoufalLe HavreLe Havre1170,06—4
169Ray PaezStrasbourgStrasbourg1180,06——
169Samir CherguiParis FCParis FC1180,06——
169Soriba DiaouneLilleLille1180,06—1
169Eric DierMonacoMonaco1190,05——
169Julien Le CardinalBrestBrest1190,05——
169Boubacar TraoréFC MetzFC Metz1200,05——
169Ibou SanéFC MetzFC Metz1200,05—1
169Nordan MukieleStade RennaisStade Rennais1200,05——
169Przemysław FrankowskiStade RennaisStade Rennais1200,05—2
169Stanis Idumbo-MuzamboMonacoMonaco1200,05—1
169Fabián RuizPSGPSG1210,05—4
169Osame SahraouiLilleLille1210,05—2
169Francisco SierraltaAuxerreAuxerre1240,04——
169Junior MwangaNantesNantes1240,04—1
169Ruben KluivertOlympique LyonOlympique Lyon1240,04—2
169Pierre Lees MelouParis FCParis FC1250,04—3
169Andrew OmobamideleStrasbourgStrasbourg1260,04——
169Hicham BoudaouiNiceNice1260,04—2
169Isak JanssonNiceNice1260,04——
169Lanroy MachineAngers SCOAngers SCO1260,04——
169Louis LerouxNantesNantes1260,04—1
169Lucas TousartBrestBrest1260,04——
169Arouna SanganteLe HavreLe Havre1280,04—1
169Daouda GuindoBrestBrest1280,04—1
169Dehmaine AssoumaniNantesNantes1280,04——
169Laurent AbergelLorientLorient1280,04——
169Mohamed BambaLorientLorient1280,04—2
169Alexis VossahToulouseToulouse1290,03—1
169Benjamin PavardMarseilleMarseille1290,03—2
169Gautier LlorisLe HavreLe Havre1290,03—1
169Godson KyeremehLe HavreLe Havre1290,03—1
169Igor SilvaLorientLorient1290,03——
169Otavio AtaideParis FCParis FC1290,03——
169Tanner TessmannOlympique LyonOlympique Lyon1290,03——
169Ainsley Maitland-NilesOlympique LyonOlympique Lyon1300,03—4
169Felix MambimbiLe HavreLe Havre1300,03——
169Jonathan ClaussNiceNice1300,03—6
169Mark McKenzieToulouseToulouse1300,03—1
169Marvin SenayaAuxerreAuxerre1300,03——
169Mário SauerToulouseToulouse1300,03——
169Pathé MboupBrestBrest1300,03——
169Yanis ZouaouiLe HavreLe Havre1300,0311
169Adam KarabecOlympique LyonOlympique Lyon1310,03——
169Antoine MendyNiceNice1310,03——
169Aïssa MandiLilleLille1310,03——
169Brendan ChardonnetBrestBrest1310,03—3
169Jean-Philippe GbaminFC MetzFC Metz1310,03—1
169Karim DermaneLorientLorient1310,03—2
169Nathan NgoyLilleLille1310,03—2
169Ngal'ayel MukauLilleLille1310,03——
169VitinhaPSGPSG1310,03—7
169Anthony RouaultStade RennaisStade Rennais1320,03——
169Chidozie AwaziemNantesNantes1320,03—2
169Hugo MagnettiBrestBrest1320,03—1
169Illia ZabarnyiPSGPSG1320,03——
169Josué CasimirAuxerreAuxerre1320,03——
169Kojo Peprah OppongNiceNice1320,03——
169Samir El MourabetStrasbourgStrasbourg1320,03—2
169Seny KoumbassaToulouseToulouse1320,03——
169Simon EbonogLe HavreLe Havre1320,03——
169Adama CamaraParis FCParis FC1330,03——
169Ousmane CamaraAngers SCOAngers SCO1330,03——
169Rasmus NicolaisenToulouseToulouse1330,03——
169Florian SotocaRC LensRC Lens1340,03——
169Jordan TezeMonacoMonaco1340,03—2
169Matthieu UdolRC LensRC Lens1340,03—5
169Quentin MerlinStade RennaisStade Rennais1340,03—5
169Warren KamanziToulouseToulouse1340,03—1

Toți marcatorii din listă au împreună 839 de goluri; în meciurile ligii s-au dat 863. Diferența de 24 nu e trecută la niciun jucător în sursă (de regulă, autogoluri).

Cum se citește

Cum se citesc cifrele de pe această pagină și ce nu spun ele.

← Ligue 1: clasament, rezultate

Actualizat: 25 oct. 2026, 08:20 UTC · date din 25 oct. 2026, 06:52 UTC · Sursa: football-data.org